Stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletnih storitev in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V redu Več o piškotkih nastavljenih na strani.
Letalske karte, potovanja, potovalna zavarovanja - STA Ljubljana
Kontaktirajte nas
Forum
Dodan: 06. 01. 2009 @23:19:10
Re: študent na švedskem, življenje na švedskem
Gost
Glasujem ZA Glasujem PROTI
Glasov: 0
kar se tiče potovanja in premikanja med enim in drugim mestom...kaj je ceneje? vlak ali bus? je razlika tako očitna kot pri nas, kjer je recimo karta za bus še enkrat dražja kot karta za vlak? je kdo sprobal s štopanjem? kako je s koncerti gor (ne tistimi velikimi, mali koncert v lokalu, pubu npr.- plačaš tudi za to?), pa kino (ali majo vse filme sinhronizirane, tko kot italjani?, kolk pride študentska vstopnica?). česa pod mus ne smem pozabit preden grem gor? dejte še kej povedat...:)
Dodan: 08. 01. 2009 @22:33:56
mythos
Gost
Put putujem...na daleke obale...sve miriše...sve...
Dodan: 09. 01. 2009 @12:01:24
Lukezio
Gost
vlak. ker ja. imaš določene spletne strani, kjer lahko kupiš karto od 1 sek naprej. čiiip. drugače sem si sam ogledal le tazadnjega batmana v kinu in ni bilo sinhronizirano. kako je pa z ostalimi filmi, pa ne vem. @mythos: da, tu sem. sicer pa razmišljam, da bi za 2 meseca se vril v slo, naredil 3 izpite, ki jih tu nimam in potem šel nazaj domov (beri na Švedsko)
Dodan: 09. 01. 2009 @15:39:49
mythos
Gost

Lukezio, kaj študiraš in na kateri univerzi (mesto) si na Švedskem. Kaj študiraš za naprej? Ostaneš ali nazaj v slo?

Dodan: 11. 01. 2009 @17:15:00
mythos
Gost

ptice pevaju uvek lepu pesmu...kad moje uši čuju muziku na struju tad moje srce bije u ritmu melodije, kada moje uši čuju muziku na struju tada moje srce bije u ritmu melodije...

Dodan: 13. 01. 2009 @20:03:05
Lili
Gost
Hehe Mythos je glasbeno nabit...kar se tice gledanja filmov kinu, se mi zdi da niso sinhronizirani, razen otroski filmi in risanke. Drugace pa se mi zdi da je cena kart odvisna od tega kok nov je film oz. kaksno je povprasevanje (sj vem, glupo), tko d so cene nekako od 75 sek do 150 celo, ampak ker sem ta podatek dobila od neke svedinje in nisem sama preverila, naj bo to vse vzeto za rezervo. Kar se pa tice potovanje po drzavi, priporocam vlake, ker so res neke cene smesno pocen. Lp:)
Dodan: 14. 01. 2009 @00:48:45
mythos
Gost
Na Švedskem bom služil 3000 - 4000 eur/mesec pa pika.
Dodan: 14. 01. 2009 @16:57:37
epopeja
Gost
hej! hvala vsem! karta za kino je tu 50sek, ze preverjeno (uff je poceni, res pa da nisem v nekem super slavnem dragem mestu). fajn se mejte vsi in pozdrav...zdaj ze iz svedske...hej då!
Dodan: 14. 01. 2009 @22:37:42
mythos
Gost
In kaj pravzaprav delaš tam?
Dodan: 16. 01. 2009 @18:57:27
epopeja
Gost
studera, studera :)...se to: je kdo probal s stopom na svedskem? kako se obnese? greste na göteborg film fest?... lp.
Dodan: 18. 01. 2009 @17:36:14
mythos
Gost

A je kdo, ki dela in živi na Švedskem? Kje delate, kaj delate, koliiko časa že delate. Se mislite kdaj vrniti?

Kakšna je plača? Koliko vam ostane do plače oz. ali se lahko prihrani kaj?

Kakšni so bili razlogi za odhod?

Študentje na izmenjavi ne komentirajte.

Dodan: 19. 01. 2009 @15:25:41
Lili
Gost

Jst zaenkrat se nism student, tako da sedaj samo sluzim za svojo tlako och åker til SFI skolan (studera svenska språk). Epopeja jaz nameravam obiskat film festival u Gtb tako da ce bos tam se vidimo, sam moram se se pozanimat kako bo s kartami pa kdaj so nasi filmi.

Hey då frön Göteborg

ps: ker sem sele zacetnik svedskega tecaja se opravicujem ze vnaprej za morebitne slovnicne napake;))

Dodan: 19. 01. 2009 @18:42:35
mythos
Gost

Šudent na izmenjavi - Lukezio, ne komentiraj, ni tebi namenjeno, si le študent na izmenjavi.

Dodan: 27. 01. 2009 @22:48:01
Mythos
Gost
Gre kdo na kakšen poletni kampus na Švedsko (junij, julij) na učenje švedskega jezika?
Dodan: 28. 03. 2012 @13:27:44
Antisha
Registriran uporabnik

Živjo, js mam pa eno vprašanje, na fakulteti smo dobili neke članke k so v Švedskem jeziku. Ampak kej je mi je Švedski jezik zelo neznam in ga s težavo prevajam, vaš prašam če bi mi znali povedat kje bi mogoče lahko obila kak prevajalnik, ali pa slovar, ali pa če bi lahko prosila koga da bi mi pomagal pri prevajanju,

se opravičujem ker motim temo

lp, Antisha

Dodan: 04. 04. 2012 @23:14:47
dvdgg
Gost

Morda neumestno, lahko pa pomaga:

- Google translate ?

http://www.free-online-ocr.com/  --- gre za prepoznavanje teksta s skenirane podobe- v kolikor imaš papirnat vir.

Dodan: 11. 04. 2012 @14:34:04
Barbara
Gost

Živjo. Kakšne so razmere glede dela zdaj, po štirih letih? Brala sem že, do so s pomočjo dobrih socialnih prijemov nekako prebrodili  to krizo. Je to res? Na neki italijanski internetni strani sem brala o Italijanih, ki živijo tam (doktorji, po večini), da  je naveč povpraševanja po inženirjih in zdravnikih. Je to res? Jaz sem "le" šivilja, šivam pa tako obleke kot umetniško (kreativno) šivanje (patchwork, quilting, torbice, vezenje itd.). Učila sem se v Italiji. Kakšno je povpraševanje po tem poklicu na Švedskem? Sem se pa izučila tudi za dj-ja (predvsem glasbe 80-ih in 70 -let, ki je tudi moja najljubša, mimogrede) in znam pet. Pa še kaj drugega se najde...

Kar se tiče vetra, sigurno ni tako hud, kot je naša burja... ) Jaz sem tega namreč že navajena...

Nisem študentka, samo razmišljam, v katero drugo državo it, ker tu v Sloveniji se pač ne najdem več... že nakaj časa? Kako je urejeno zdavstvo, sociala? Kaj pravite vi, sem izbrala dobro državo?

Hvala za vse odgovore. Veliko so mi pomagali že prejšnji vaši opisi in zato sem vam zelo hvaležna ).

Dodan: 11. 04. 2012 @19:08:11
nina91
Registriran uporabnik

Hej!

Mene pa zanima, če kdo študira ali je študiral v Stockholmu. Sama se namreč nameravam vpisati tja na podiplomca in bi mi prav prišle kakšne informacije iz prve roke.

Hvala.

Dodan: 17. 07. 2012 @03:21:24
aprila
Gost

sem bil gor aprila pa je bil vreme za poscat, dež, veter, dež, pa mraz, sicer pa povprečno mesto, kar zanimivo, nič kaj posebno lepo ali urejeno, cene pa kar znosne, seveda če ne hodis po lokalih, naselja so malo slabša kot pri nas, ceste nič posebnega, Švedi so kar face in prijazni, tujcev je preveč, res ne vem kaj tam delajo črnci in arabci, ni mi jasno za kaj jih imajo, Švedinje pa svetovne lepotice, prijazne, zasluži se dobro, dela je dosti, standard malo boljši kot pri nas, glavna pomankljivost je pa vreme, howk

Dodan: 23. 07. 2012 @11:39:06
samson
Gost

ti pa res nimas pojma o Svedski.................crnce,arabce imamo zato da se neumni, zaplankani slovencki cudijo zakaj so tu..... odrasti in prosim ostani v slo saj zate ni vec pomoci......

Dodan: 23. 07. 2012 @17:44:46
-
Gost

hahaha mislim da bolj za švede ni več pomoči...

Dodan: 23. 07. 2012 @19:40:53
Lene
Gost

Aprila al kaj si, prosim naredi uslugo uporabnikom in ne komentiraj. 

Dodan: 03. 09. 2012 @18:37:04
Gost
Gost

Kaj bolj uporabnih informacij ni??

Dodan: 07. 02. 2013 @13:44:12
Gost
Gost

Nobeden ne pove, kar je treba! Dajte, no, povejte kaj bolj koristnega kot samo zbadanje med vami!!!!!!!!!!!!

Dodan: 07. 02. 2013 @13:44:32
Gost
Gost

Nobeden ne pove, kar je treba! Dajte, no, povejte kaj bolj koristnega kot samo zbadanje med vami!!!!!!!!!!!!

Dodan: 11. 02. 2013 @11:41:18
priseljenec
Gost

realnost je taksna...Ko prides zivet na svedsko in zelis delati se moras najprej prijaviti na svedski davcni urad, da ti odobrijo in dodelijo svedske davcne  stevilke, nato gres, kot vsi priseljenci na priseljenski urad, saj ti tudi oni morajo odobriti stalno bivanje na svedskem.....Ker prihajas iz EU kot vsi poljaki litvanci in romuni,  te nihce ne bo preganjal nnazaj saj si lahko tukaj na dopustu ali obisku ipd...Ne se tolazit da nas imajo raje ker smo slovenci-nas enacijo z vsemi kar je prislo na novo iz EU in smo isti kot litvanci latvijci romuni poljaki cehi slovaki,svedom je pac vseeno kje je slovenija

To da smo slovenci delovni je bla bla-saj vsi tujci tukaj delajo 3krat vec kot svedi samo da si pridejo v sistem...

Vendar te nihce ne bo vzel v sluzbo brez svedskih davcnih stevilk-dela na crno pa na zalost ni.

Vse to kar obljubljajo v sloveniji, da lahko kot clan EU delas povsod NE DRZI in ti v sloveniji mecejo pesek v oci...

Mogoce je lazje zaceti z delom v Avstriji ali pa Nemciji, pa se ko gres na dopust v slo si blizje

Ne pisem tega da bi komu vzel upanje ampak zato, da tisti ki prihajate si naredite rezervo denarja (med 2000 do 5000 evrov )saj se tukaj zadeve odvijajo zelooooooooo pocasi

« prejšnja 1 2 naslednja »
OPOZORILO: STA Ljubljana ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.
Deli z ostalimi: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine
Prodam žensko odločbo v ŠD
Vlak obstaja samo Bangkok-AranyaPraet za
ZDRAVO, DANES SEM KLICALA NA
Iščem cimro za sobivanje v
pa dajte no ze nehat
Za tujca, ki živi v
DUNLOPOV KOVČEK (SPORTSDIRECT) BI MORAL
DUNLOPOV KOVČEK (SPORTSDIRECT) BI MORAL
Zdravo Mene pa zanima, če ima
Nada, od kje ti, da
na geossu moraš plačat vso
v bistvu je oglaševanje, za
V LJ (zaželjeno Rožna/Mestni log).
A na kakšno drugo srednjo
jaz sem dobil obcutek kot
Ja, sem jim kar rekla,
@Wifi a si jim mogoce
Hej! Kupim žensko odločbo, zaželjeno
Kupim moško odločbo za celo
Pozdravljeni, prodajam skuter Peda via 50ccm
JA odloči se ali se
Sama sem klicala v izobraževalni
Kupim žensko odločbo. Kontakt: 041-262-436
V rožni dolini. oktober.je@gmail.com
Kako poteka rezervacija letalske karte?
Obveščajte me o novostih in akcijah na moj e-mail...
STA potovanja Ljubljana
Trg Ajdovščina 1
1000 Ljubljana
info@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
09:00-17:00
T: 01/ 439 16 90

STA potovanja Nova Gorica
Tolminskih puntarjev 4
5000 Nova Gorica
novagorica@stapotovanja.com
Delovni čas
od ponedeljka do petka:
10:00-13:00 in 14:00-17:00
T: 05/ 721 58 20

Kje nas najdete ...

14.05.2011 - 24.02.2015
02.04.2011 - 31.12.2015
09.04.2011 - 09.04.2015
07.05.2011 - 07.05.2015
23.04.2011 - 01.03.2015
18.06.2011 - 01.03.2015
Vse vstopnice »

© STA Zagreb d.o.o.. Vse pravice pridržane. Pridržujemo si pravico do pravopisnih in sistemskih napak.
Letalske karte | Letalske vozovnice | Potovalna zavarovanja | Delo v tujini | Ostali prevozi | Popotniške izkaznice | Prenočišča | STA info | Informacije | Zaposlitev | Pogoji poslovanja
Izdelava spletnih strani Oblikovanje.com™