Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Letališe v Dubaju

Dodan: 22.06.10 @14:47:22

Pipi

Gost

Živjo!

8.7. priletim zvečer na letališče v Dubaj, naslednje letalo pa imam šele naslednji dan dopoldne. Zanima me če kdo ve kako je s spanjem na letališču? So kakšne težave, to kdo teži?

Hvala za info!

0     0

tomy

Gost

spiš lahko kjerkoli, ampak pejt si kr hitr rezervirat plac na tepih (čist desno) da ne boš spal na mrzlem. ob 4 30 se pa za par minut umakni ker majo prvo molitev in ni ravno fajn da si jim na poti

0     0

solola

Gost

Mogoče bomo pa skupaj spali na tepihih

A mogoče kdo ve, koliko časa potrebujem, če bi si želela v 12h postanku ogledat Dubaj, bi bilo to izvedljivo?

0     0

deki

Gost

Na letališču imaš tudi neke ležalnike. Niso ravno udobni so pa boljši kot navadni stoli. Naredi en giro, sigurno se bo našel kakšen prost.

Še nekaj nasvetov:

ker verjetno letiš z Emirates, ti za tvoj daljši postanek pripada obrok v njihovi menzi;s seboj imej čepke za ušesa, ker ti vsako minuto spikerca najavlja lete; toplo se obleci, ker klima šopa nonstop.

Če bi jaz še enkrat letel preko Dubaja, bi si uredil daljši razmak med povezanima letoma (23 ur) in si ogledal Dubai. Za 12 ur pa še ponoči ne vem če se ravno splača plačevat vizo za Dubai...

0     0

nekdo

Gost

za 12 ur ponoči se res ne splača kupovat (drage) vize, poleg tega rabiš za vizo še rezervacijo v hotelu, torej še eno nočitev.

Na letališču nihče ne teži, tam zmeraj poležava na stotine ljudi  Imajo tudi stole za ležanje, ki so večinoma kar zasedeni, a se tu in tam najde kakšen prost.

Če imaš veliko denarja, pa je na letališču tudi hotel, za katerega, kolikor vem, ne potrebuješ vize. Tam se sigurno bolje naspiš kot nekje na stolu. Je pa precej drag.

0     0

ana

Gost

Koliko ur mora biti med letoma, da ti pripada obrok?

0     0

vodomecs

Gost

Prejsnji ponedeljek,  10 ur na letaliscu v dubaiu preko noci...Fak, je to zajeb... Nimas se kje dol vrec, ker so lezalniki bolj ali manj zasedeni, hotel ultra drag, itd... Sedis in gledas na uro, da bo minilo... Kul mi je edino blo, sploh ce vas je vec, da greste v kaksen lokal, kjer se lahko kadi (ker kadilnice so katastrofa!!!), se razkomotite in ga pijete do leta... Ker kaj druga ti glih ne preostane... Najbolj pa so me razpizdli neki indijci, bangladesanci, paksitanci ali koji k... so pac bli... Stojis pri informacijah, da bi nekaj vprasal, pred tabo se 5 drugih ljudi, a oni idiot se postavi pred babo in ji tisi neke papire v fris, ko da je edini na svetu...Isto v Burgerkingu..pride frajer kr pred celo vrsto, pa nic ne rece, samo dnar tisi naprej, kao, daj mi zdaj to i ovo...A mi vsi ostali ocitno ko luft... Mater mi dvignejo pritisk..Pa naj mi kateri zdaj ocita, da sem nestrpen, ker ga zaprem s temi nadlogami skupaj v sobo za mesec dni pa se lahko v miru zljubita...

V glavnem, naslednjic definitivno vzamem povezana leta v razmaka max 4 ure, pa da stane koliko hoce... Ni se mi vec jebat s tem...

0     0

ditag

Registriran uporabnik

Popotnik

Če čakate več kot 4 ure v Dubaju na letališču vam v restavraciji nad Burger Kingom pripada brezplačni obrok.

Kar pa se tiče ogleda Dubaja vam iz lastnih izkušenj povem, da se splača. Mi smo si vzeli za ogled 24 ur, mislim pa, da se da tudi v 12 ur dosti videt, še posebej če čakate podnevi. Ponoči vam ogleda ne bi svetovala, ker ne vem kako je z prevozom. Svetujem vam da se vsedete direktno na sky train, ki pelje iz letališča v 2. nadstropju (raje vprajšate, ker ne vem točno) in vas pride zelo poceni. Vsi taxiji, vsaj državni imajo isto ceno in plačate km po tarifi, tako da se načeloma ne da handlati. Viza je 70 evrov, jaz sem si jo uredila že doma, lahko pa tudi na letališču, čeprav s tem izgubljate čas, ki ga raje namenite ogledu Dibaja.

Definitivno si bom Dubaj pogledala ponovno med naslednjim postankom.

0     0

ana

Gost

ali imam kak kupon za brezplačno hrano ali samo karto pokažem v tej restavraciji? tnx

0     0

deki

Gost

Pred vhodom samo pokažeš karto.

0     0

Lopov

Gost

Pri vseh resnih letalskih družbah potniku pripada brezplačna nastanitev v kolikor je med letoma več kot 8 ur. Tako je bilo tudi pri meni zadnjič z Emirates, organizirajo prevoz do hotela, spanje, zajtrk in prevoz nazaj na letališče zjutraj.

Tako da če maš oba leta z Emirates preveri ker imaš zagotovo hotel vključen v voucherju..

0     0

m

Gost

#lopov pripada mislim da v primeru da mora bit 8 ur ali več in to pod pogojem če nisi imel možnosti hitrejše povezave...če si pa imel možnost povezave ki je bila seveda dražja ti pa ne pripada četudi moraš čakat 15 ur.. tko nekak je .. prideš zvečer v dubaj in ne greš direkt na nočni let naprej (veliko dražje) ampak izbereš cenejši jutranji let. V takem primeru ne dobiš prenočišča.. 

0     0

pika.

Gost

Komentar zgoraj popolnoma drži, vsaj kar se Qatar airways tiče... Poleti, ko smo prestopali in čakali 8h 15min nismo bili upravičeni do hotela, ker je vmes bil še en let do iste destinacije + na šalterju je rekla, da če tudi ne bi bilo vmes leta tako ali tako ne bi bili upravičeni do hotela, ker je bila 'low budget' cena karte (ne vem, če je do Jakarte 525 eur ravno low budget, pa ok).

Pa še to da dodam, ker se je tukaj na forumu pisalo o tem, da te Katarci čakajo za drugi let, v kolikor s prvim letom zamujaš... V našem primeru to ni držalo, pristali na letališču z zamudo in še vedno imeli 20 min do poleta, pa ni bilo šans da bi nas spustili dalje... Takoj nas je pričakala zaposlena na letališču in nam povedala da smo ta let zamudili, ker je gate zaprt. Dobili vizo in hotel. Torej, ne čakajo ampak letijo po urniku.

0     0

Ptic

Gost

525 EUR je definitivno low budget, se posebej pri taki razdalji kot je Dzakarta lahko si srecna da si dobila let po tej ceni.

0     0

m

Gost

525 ni draga karta če mene vprašaš nekak v rangu da se jo splača vzet.. če si flexibilen z datumi .. če nisi.. potem pa je low budget

0     0

pika.

Gost

Ja no, za isti termin je bila na voljo ze za 450 eur, ampak sem potem kupila sele cez nekaj dni, cena je pa zrasla na 525, se vedno sprejemljiva cena. 

0     0

pika.

Gost

Ja no, za isti termin je bila na voljo ze za 450 eur, ampak sem potem kupila sele cez nekaj dni, cena je pa zrasla na 525, se vedno sprejemljiva cena. 

0     0

Vasco

Gost

Ce je vec k 10 ur pa ce je edini oziroma zadnji let v dnevu.

Kr jst sm tut v Istambulu dobu hotel kr sem mel velik cakanja in sem naslednje leto kupu isto karto.

Vendar so uvedli 2 leta dnevno na LJ in mi ni pripadalo nic!

0     0

jolanda

Gost

Nobenega problema,ne skrbi.poleti smo leteli za Jakarto in v Dubaju čakali  celo noč.najdeš si sedež,se zlekneš in počivaš ali spiš.opozorilo:letališč je podhlajeno toliko je klim,priporočam kaj za pokrit.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40