Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Germanwings - visa electron

Dodan: 08.04.13 @14:14:50

cortez

Gost

Lp.

A je iml oz. ima še kdo probleme s plačilom z VISO Electron na strani od Germanwings ?

Nikakor mi noče sprejet kartice : Please enter valid credit card number, pa imam pod credit card type izbran Visa Electron ?

Ne vem , kaj naredit.

0     0

trfgtrt

Gost

Visa electron ni bila nikoli kreditna kartica. Žal nekateri ne ločite med kreditno, posojilno, bančno, debetno kartico...... Torej, če hočeš plačati s to kartico, moraš izbrati drug način plačila, pa bo potegnilo ( ne vem, kaj ima Germanwings, kako se imenuje.....vsekakor Visa electron ne more potegnit pod kreditno kartico, ker je to ena od debetnih kartic, kreditne pa so recimo Mastercard, Visa in druge ).

0     0

cortez

Gost

Spet mora bit en pameten.

Pa ti res misliš, da si pojedu celo pamet sveta al kaj ?!  Ja, Visa elektron je debetna kartica, kakor tudi Maestro.

Sem direktno kontaktiru Germanwings, ker sem pričakoval podobne, pametne, odgovore od veloumnih posameznikov.

Smo v postopku reševanja, drugače bo treba plačat s Paypalom.

0     0

aljo

Registriran uporabnik

Raziskovalec

čemu že v štartu ne preko paypala?

0     0

cortez

Gost

Če plačuješ direktno z Visa electron oz. debetno kartico, se izogneš dodatnemu plačilu 10€ po karti.

Na banki sploh ne dobijo zahtevka, zato mora biti neki narobe z njihovo stranjo.

Z isto kartico, ki mi jo germanwings zavrača, sem upal plačati preko paypala.

0     0

trggfg

Gost

cortez, v prvem prispevku si imel napisano, da si izbral credit card in dal viso electron. V drugem sem ti razložil, da visa electron ni kreditna kartica in ostalo v zvezi s tem. V naslednjem si zlil svoj gnev , da misliš da je en pameten, ker ti je to razložil, sam si pa pokazal kakšen bedak si, ker si šel vpisovat debetno kartico pod kreditno kartico. Res si omejen in prepotenten, če ti nihče ne sme povedat, kakšno napako si naredil. In zdaj boš še bolj nesramen, ko boš uvidel napako. Mislim res kakšni kreteni so eni na tem forumu, svetuješ jim, razložiš, kje so naredili napako, potem te pa za zahvalo zmerjajo. Narobe svet, res. Sem pa kupil 2 karti za polet iz Zagreba pred dnevi z Viso Electron in ni nič narobe z njihovo stranjo. Si pa res pameten, veleneumnež....kontaktiral germanwings hehe po moje v slovenščini, morda pa res ...

0     0

Klaudija

Registriran uporabnik

Nomad

@trggfg (al karkoli že si)

Če kdo zliva svoj gnev tukaj, potem si to ti, kar si še dokončno podkrepil in zabetoniral s tvojim zadnjim pisanjem. Lepo je na začetku napisal, da je izbral Visa Electron, potem se pa ti usajaš, na koncu pa žališ do onemoglosti. Ti in tebi podobni ste razlog, zakaj desetkrat premislim, preden kaj vprašam tukaj. Pa kako se vam ljubi? A nimate čisto nič boljšega za počenjat, kot pa sam negativizem širit?

0     0

tgrft

Gost

Klaudija, če si pismena, potem je napisal, da je izbral opcijo plačila CREDIT CARD in ko je vpisal številko debetne kartice, je jasno da mu ne more potegnit, mislim kaj tukaj ni jasno??????     Še enkrat :    

Please enter your valid C R E D I T     C A R D number, pa imam pod C R E D I T    C A R D typa izbran VI S A   E L E C T R O N . Ja jasno da ne more potegnit, ker mu prepozna sistem, da to ni    K R E D I T N A     K A R T I C A     , ampak debetna kartica, mislim toliko ste pa menda pametni, da vam je potegnilo, da če od sistema zahtevaš, da plačaš z eno vrsto kartice, ne morerš potem vpisovat drugo.  Morda drugače : če ti postaviš na kuhalnik na električno ploščo posodo  z vodo in potem odpreš plin, ne boš skuhal. Še en primer : Če kupiš karto za avtobus, se ne moreš peljat z vlakom s to karto. Še kakšen primer : Če se zapelješ na črpalko in želiš natočit bencin, ti črpalkar ne bo natočil , če bo opazil, da imaš vozilo na dizelski pogon. Če rečeš, da boš plačal v trgovini z Evri, ti ne bodo vzeli kune....in potem, če rečeš, da boš plačal nekaj s kreditno kartico, pač ne moreš vpisati številko plačile kartice, ker je zaporedje številk debetne=plačilne (sistem) drugačno kot pri kreditni.

Torej, nisem pričakoval napada še s tvoje strani, ker mi deluješ razgledano. In napišeš, da žalim do onemoglosti, pa mi je tisti bedak sam napisal, da se delamo eni pametne. A to pa ni žalitev ??????  In tebi se sploh ni bilo treba usajat tukaj v tej temi, ker si v drugih imela do sedaj zelo spravljive in brihtne komentarje. Če tudi ti ne razumeš, kaj je tisti biser naredil, torej kje je naredil napako in potem pričel z žaljenjem po forumu, potem ti ni pomoči. Predlagam, da še enkrat prebereš prvi prispevek tega bedaka, ki je pokazal svoj pravi jaz z odgovorom meni, ko sem ga opozoril, da ne loči med kreditno in debetno kartico. Potem prebereš še prvi del tega odgovora in boš morda razumela. Aaaaaaaaaaah, kako je težko, pa tako lep dan je danes  

0     0

Klaudija

Registriran uporabnik

Nomad

Ne, ni mi bilo treba ničesar pisati, to je res. Tudi sedaj mi ni treba, pa vseeno pišem. Po drugi strani pa tudi tebi ni bilo treba, a ne?
Pa veš zakaj sem naredila nekaj, kar mi res ni bilo treba? Ker enkrat ti je dovolj brat negativno, pasivno (al pa tud ne tolk pasivno) aresivno in žaljivo pisanje. Zdaj bom mela spet lep čas mir, dokler ne bo šla še ena kapljica čez rob in tako dalje in tako naprej. 
Sej še zdaleč nisi edini, to je res. Pa tudi ta forum ni edini primer, kjer opažam takšno komunikacijo. Mislim da je že kar značilnost Slovenije.

Sej pravim, zdaj bom pa spet nekaj časa ignorirala in preskakovala takšne prispevke. Ampak jih zato ne bo nič manj.

Človek napiše eno vprašanje in jih tako "faše". Ma res mi naj nekdo pove zakaj je to potrebno in kdo ima kaj od tega? Se ti zdaj res boljše počutiš, ker si pa enemu pokazal kak bedak je? Če ja, potem pač nadaljuj, kdo sem jaz, da ti bi srečo kvarila. 

0     0

cortez

Gost

No ,tole so opcije, ki jih lahko izbereš za plačilo.

http://shrani.si/f/12/SW/3ltfXekS/opcije.jpg

in nato sledi samo še

http://shrani.si/f/1I/eI/3HADBnp6/visaelectronerror.jpg

Prepotentnežu pa bi svetoval, da se umiri. Nisem edini, ki je imel problem z VE na germanwings strani (tudi tle gor se je že en razpisu o tem).

0     0

cortez

Gost

Zahvala Klavdiji, ker razume, kaj je funkcionalna pismenost, nekdo pa se dela superjornega nad ostalimi in ćali vse povprek.

Če bi si ta osebek kaj piše na GW strani, bi uvidel, kakšne neumnosti trosi, saj GW govori o VE kartici pod sekcijo Credit cards :

Credit cards:
You can pay quickly and easily with MasterCard, American Express, Diners Club, VISA Card, VISA Electron, VISA Debit Card or AirPlus cards. Eurocheque cards are not currently accepted. Your card must be activated for payment by telephone or over the Internet. Please ask the issuing bank if you are unsure. For payments other than with VISA Electron or VISA Debit Card there is a surcharge per booking.

There is a reduced surcharge fee every time you book extras at a later date or purchase vouchers by credit card.

There may be differing credit-card rules when you book partner-airline flights on the Germanwings website.

vir :

http://www.germanwings.com/en/Service/Booking_and_changing_a_booking_What_are_the_different_ways_of_paying.htm

A se ti ne zdi, da bi mi stran zaračunala dodatnih 10€, če ne bi izbral pravilno kartico ?! Sej v tem je srčika zadeve.

0     0

trtrgr

Gost

Your card must be activated for payment by telephone or over the Internet.   Tudi to piše in to imam jaz, zato mi ni bilo treba plačati po 9,50€ provizije.     Z žalitvami pa ste pričeli vi z izjavo, da sem pojedel celo pamet tega sveta ali podobno, pa tisto o veleumnih posmeznikih in podobno. Moj prvi odgovor je bil čisto korekten in razumljiv, potem ste me pa zasuli z žaljivkami in moji naslednji so bili na vašem nivoju. Kljub temu, da znate biti tako nesramni, vam svetujem, da si uredite, da bo vaša kartica namenjena za plačevanje na način, kot to želijo pri GW, pa vam ne bo treba spraševat za nasvete ter potem ob odgovorih žaliti vsevprek. 

0     0

cortez

Gost

Jao Jao, ja kako pa misliš, da sem plačal karte-preko paypala, na katerega je vezana ta, dotična VE kartica in le ta mora biti vklopljena za plačilo preko neta.

Z isto kartico sem bp plačal Ryanair.

Saj priznaj, da si ga usral po celi črti z tistimi forami o debetni/kreditni kartici.

Pri kateri kartici pa imaš Viso electron : A banka ali Koperska banka ?

0     0

HABIBIKA

Gost

OLA,

SICER JE TO VPRAŠANJE ŽE STARO, MA ME ZANIMA KAKO SI REŠIL TO S PLAČILOM? JAZ IMAMA VISA ELECTRON NA BANKI KOPER IN MI NOČE SPREJET NA EASYET-U, RABIM PA NUJNO BOOKIRAT LET. NA BANKI KOPER PRAVIJO DA NIČ PRI NJIH NI NAROBE. MI PA NA STRANI NAPIŠE DA ŠTEVILKA NE USTREZA TIPU KARTICE...HVALA ZA POMOČ, ČE BO KDO KEJ GOR

0     0

Mare

Gost

Izberi Credit/Debit Card.

Vnesi Visa Debit Card namesto Visa Electron pa je!

0     0

Zorica

Gost

cortez

Gost

odg. 10.04.2013 @22:40

---

Ja, res je. Pa tudi ryanair ima pod sekcijo CREDIT CARD opcijo VISA ELECTRON. Imam debetno službeno in jo dnevno uporabljam za plačila za stranke. 

Tako da tudi jaz svetujem vsem agresivnim pamentnjakovičem, da naj se spokajo s tega foruma in raje odlaufajo par kilometrov ali pa si nabavijo boksarsko vrečo. 

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40