Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

VIETNAM-LAOS-KAMBODŽA-NEPAL-MJANMAR?

Dodan: 08.02.17 @17:14:34

LanskaPopotnica

Gost

Hojla S fantom poleti (julij, avgust) planirava potovanje v Azijo. Nimava točne destinacije, zato naju zanima vaše mnenje o posameznih azijskih državah, omejila bi se nekako na predel Vietnama, Laosa, Kambodže, Nepala in Mjanmara.. Seveda bodo tudi izkušnje tudi iz drugih azijskih držav dobrodošle, samo ne Indonezije in Tajske, tam sva že bila Zanima me predvsem splošen vtis, ljudje, kultura, znamenitosti, posebnosti, naravne posebnosti (ala slap, vulkan, gore blabla). 

Potovala bova backpacking, na low budget varianto, najverjetneje nekje 5 tednov. Rada imava nove dogodivščine, všeč nama je drugačno, različni pogledi na svet, ne turistično, natrpano in aklimatizirano na evropski standard. Ne zanimajo naju high hoteli, ameriška hrana in ni nama všeč, da je vse poangleščino, kot pravim, rada si dava potovanje v izziv  

Glede hrane, rada probava lokalno, a ne jeva mesa in rib (sicer sva vegana, a se na potovanju prilagodiva na vegetarijansko prehrano glede na lokalne zmožnosti) Kako je s hrano predvsem v Nepalu npr.?

Zanima naju pohajkovanje po dolinah, lahko tudi kakšnih gorskih vršičkih, a definitivno ne neki hudi vrhovi ( + 4000m ne pride v poštev, sicer sva izkušena v gorski hoji in planinarjenju, a na drugem koncu sveta ne bi tvegala

Rada imava morje, snorklanje, rada bi šla snorklat s kakšnimi kiti oz na druge spote s bogatim morskih življenjem Malo rada tudi poleživa na plaži, ampak to je max 3 dni npr, ostalo sva raje na poti. 

Glede na zgornji opis, kaj nama ugaja, ima kdo mogoče kakšen predlog, kam se nama splača it, svoje izkušnje

Ful bova vesela nasvetov  

Hvala!

0     0

Hello

Gost

Imam samo par nasvetov.Ne poznam Nepala,ampak ta čas za Vietnam,Laos.... ni najbolj primeren.Razni trekingi lahko niso izvedljivi ali pa nevarni (zvin gležnja).V kateri državi si gledala snorklanje s kiti?

Kaj pa vem,kislo vreme in marsikdaj zagrenjeni domačini niso ravno idealna kombinacija v tem času.

Še vedno zmaga Indonezija,primerni naj bi bili tudi Filipini(Palawan).Vsekakor ne silita v grdo vreme.Lp

0     0

lila

Gost

Hej,

jaz vama priporočam Filipine...sva se ravno vrnila od tam...Na Oslobu lahko plavata s kiti,...mi smo ogromno snorklali...plavali s sardelami, želvami,...

Ljudje so noro prijazni do nas turistov...vsi pomagajo...naju je celo en domačin tri dni okoli po otokih vozil (v zameno je samo jedel z nama, ni hotel denarja).

Na Boholu sva si ogledala Čokoladne hribčke, jame,...na severu imata vulkan, lepe turice za treking..ugl.ogrooomno lepih stvari za početi...za ttiste tri dni ležanja na plažah pa je tudi ogrooomno lepih krajev

0     0

Pika.

Gost

Avgust 2015 ko smo bili v Vietnamu, je zgolj 2 dni dezevalo, pa se to so bile kratkotrajne poletne plohe. Podali smo se tudi na trek v Sapo, kjer smo ravno tako imeli lepo vreme. 

0     0

Katarina

Registriran uporabnik

Raziskovalec

Ojla. Meni se je zdela Kambodža najmanj turistična in najbolj divja. Ok, Angkor Wat je turističen, ostalo pa ne preveč. Vietnam je že bolj, ampak še vseeno pristen, vsaj meni.

Glede vremena se pa ne sekirat, ker deževna doba pri njih ni tako grozna, kot npr pri nas april Ko je deževno obdobje tam se ponavadi enkrat na dan močno ulije, potem je pa spet kul. Edino vlaga v zraku je višja ...

Mogoče ti kaj pomaga moj blog: http://rokatarina.blogspot.si/search/label/Azija

0     0

OK

Gost

Na dopust v dež-kakšna je to logika?

0     0

LanskaPopotnica

Gost

Sva razmišljala tudi o Filipinih, a naju je ZELO odvrnilo predvsem dejstvo, da imajo precej turistično. Tam sta bila namreč najina bližja sorodnika, pa sta bila sicer precej zadovoljna, ampak kot pravim, rekla sta, da je bila hrana predvsem ocvrta, ameriška, napisi angleški, judje skoraj niso govorili filipinsko.. Veliiko turistov ipd Nama to res ne ustreza najbolje, čeprav verjamem, da je ogromno lepih krajev. Glede kopanja s kitovci, gledala sem po različnih državah (Indonezija, Filipini, Tajska, ne vem še kje drugje), to sem izpostavila, ker je to najina želja, vendar nisem prepričana, če se to v državah, ki so najine mogoče najbolj ciljane destinacije za letos, sploh da početi...

Glede vremena pa ja, vem, da je v tem obdobju kao deževno obdobje. Samo dejansko naj bi bil julij za Indonezijo tudi sušno obdobje, pa je dež padal VSAK dan, ko sva bila tam, zato sem to vreme malo odložila na stran. Ne vem pa , koliko je zdej temu res tako, da je ful muhasto? Najverjetneje bova potovala bolj v 2.polovici julija in avgust?? 

Za Kambodžo sem slišala, da je ful super, nekaj sem brala o minah na poljih.. Kolko od tega je dejansko nama nevarno? :S 

Aja, kako pa je glede viz? Nekaj sem že brala, da se jih da tam zrihtat, samo sem a tudi prebrala, da je cena odvisna od tega koliko časa vizo čakaš. recimo če jo želiš v 4h je ne vem 50 dolarjev za enkraten vstop v državo, če pa čakaš 3 dni pa 20 dolarjev, je to res? Moraš za nižjo ceno res toliko časa čakati, na meji?? 

Kaj pa še kakšni drugi predlogi? In pa Nepal, Mjanmar, vaše izkušnje, tam naj ne bi bilo slabo vreme v tem obdobju??

In vnaprej hvala

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40