Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Ročna prtljaga

Dodan: 01.09.17 @16:08:09

Gost

Gost

Živijo, zanima me ali je ročna prtljaga vedno vključena v ceno karte? Rada bi namreč rezervirala let na spletni strani eDreams na Nizozemsko. Tja bi letela z Ryanair nazaj pa z easyJet in mi pri easyJetu piše da je ročna prtljaga vključena, pri Ryanairu pa ne.

Hvala in lep pozdrav

0     0

ryanair

Gost

Hej,

Ja, ročna prtljaga je vključena tudi pri ryanair-u do max 10kg. Preveri samo dimenzije kovčka, ker se dimenzija ni ista pri obeh letalskih družbah.

Lp

0     0

BR

Gost

Živjo,
na njihovi spletni strani piše naslednje:

Cabin bag allowance
All Ryanair passengers get 2 free cabin bags, one 10kg bag (max. size: 55cm x 40cm x 20cm) and one small bag (max. size: 35cm x 20cm x 20cm), with our Regular fare.

Adults that have an infant (aged 8 days to 23 months) travelling on their lap may carry a baby bag up to 5kg in addition to their own cabin bag allowance.

Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any bags remaining will be carried free of charge in the aircraft hold.

When possible, passengers who have purchased Priority Boarding will not be asked to place their cabin bag in the aircraft hold. If you require extra baggage see our checked luggage fees below.

Torej lahko neseš kot kabinsko prtljago celo 2 kosa brezplačno, dimenzije so napisane. Piše pa tudi, da lahko le prvih 90 potnikov nese svojo ročno prtljago na letalo, ostali jo pustijo pri osebju in do nje nimajo dostopa med letom.

Lp Barbi
0     0

marina

Gost

Glede velikosti kovčka svetujem, da jih upoštevate, sama sem imela za kakšen cm večji kovček in plačala pri vračanju v Slovenijo (z Rainairom) 50 €.

0     0

Ani

Gost

Kolikor sem brala okrog teh online posrednikov za letalske karte, zna biti eDreams precej sketchy ... raje kupi karte direkt preko strani Ryanaira in Easyjeta, enosmerno tja pa enosmerno nazaj. Kar je itak tudi isto kar bi dobila na eDreams, tudi če ti jo predstavljajo kot "povratno" karto.

0     0

Nina

Gost

hm.

moje iskušnje: pri ryanairu sem imela doslej ročno prtljago vedno vključeno, pri easyjetu je pa uradno dovoljen samo en kos kabinske prtljage (nobenih dodatnih torbic, vrečk ipd) - ampak se mi je večkrat zgodilo, da so nam pogledali skozi prste in sem se potem razvadila in me je to par tednov nazaj kar drago koštalo. Naletela sem namreč na bistveno bolj strogo osebje, ki je striktno upoštevalo navodila in sem zato morala kup stvari vržt stran, torbico pa nekako zbasat v kufr.

tko da - od takrat dalje mi je jasno, da je za moje živce še najboljše, če pač upoštevam v naprej navedene pogoje. 

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40