Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

NYC (Astoria )-prevoz - znamenitosti - vse :)

Dodan: 14.02.18 @19:12:18

saška

Gost

Ojla 

Čeprav je na forumu že veliko napisanega o NYC me še vseeno zanima par zadev in sicer..s fantom se odpravljava marca v NYC - apartma bova imela v predelu Queensa - Astoria do podzemne postaje 39Av (Rumena linija N/W) imava še ne 5 min..povezava s podzemno je super...vsaj po zemljevidu sodeč (15 min do Times sq ipd) ....

sedaj me zanima je že kdo prebival v tem predelu? Je varno zvečer...(na določenih int.straneh sem prebrala da je zelo varna soseska ipd) ampak me vseeno zanima še vaše mnjenje...

Kako pridi do Astorije iz JFK ( vem da večina predlaga podzemno) ampak vseeno za prvi dan in s 4 kufri okol bi rajši vzela kakšn taksi oz shuttle..zato me zanima ali ima kdo izkušnje s shuttli - katerega izbrati (problem je tudi da marsikateri shuttle vozi samo do Manhattna :-/ ) oz..kakšna je cena taksijev do tega predela glede na to da je tudi JFK v Queensu..

Ter zadnje kar me zanima...glede znamenitosti - kdaj je najbolj za obiskat Empire state in top of the rock ( so kakšni dnevi k je gužve manj? je bolj takoj zjutraj ali zvečer..je vredno iti na ogled tudi zvečer..da vidš nočni nyc? isto me zanima za vse tri muzeje - national muzej, metropolitan muzej in intrepid sea, air and space museum so vredni ogleda? 

mogoče predlagate kakšno dobro restaracijo ( da ne bomo skoz na hitri prehrani

Aja je kdo bil v nyc marca? kako je ? so take gužve kot v glavni sezoni? kako je z vremenom - lahko naletiva na vse in sneg in dež

Uglavno fulll hvala za kakršnekoli informacije

čaw čaw

0     0

Ny

Gost

Kaj greš za dva meseca s štirimi kufri? Škoda, da si že rezervirala hotel ali karkoli že. Dan ali dva prej se v tem času dobi svetovne ponudbe. V strogem centru si lahko za manj kot 30 eur na osebo.Cene na bookingu so najnižje par dni pred prihodom, ampak samo pozimi, ko ni toliko turistov. Marca bo lahko zelo hladno, zato smo šli mi raje maja. S kufri pa nikamor drugam kot v taxi.

0     0

Saska

Gost

Hehe ne ne za tri tedne greva..no sej za kufre za ziher se ne veva ampak dva velika bova ziher mela vsak svojega..pa ziher enega za rocnoo..da imava notr nujne stvari ce bi te kovcki kaksn dan prisli z zamudo ker imava prestopni let :-)...vrjamem da bo mrzloo..samo druge opcije nisva mela ker sva vezana na nba :-)...ampak mislm da bo tudi marca fajn...ja midva sva za 700 eur dobila cel apartma za tri tedne...to se mi zdi poceni..pa tudi podzemna je blizu in 15 min do centra se mi ne zdi took dalec :-)..

Lp

0     0

Moma

Gost

Od muzejev priporočam MOMA, American Museum of National History in 9/11 museum. Na povezavi https://www.nyc-arts.org/collections/35/free-museum-days-or-pay-what-you-wish najdeš seznam muzejev, kjer ni vstopnin oziroma je sistem pay what you wihs. 

0     0

Moma

Gost

Aja kar se restavracij tiče... ne vem kakšen je tvoj budžet, ampak NYC NI poceni. Kadar nismo bili na fast-foodu, smo jedli v Olive Garden ali Hootersu, ampak kar računaj, da pod min. 15-25 USD na osebo ne prideš skozi za en normalen nasiten obrok. Plus napitnina in pijača.

Sicer pa priporočam kitajsko hrano (v China Town) ali pa se zapelji v Harlem, malo pred Columbia University je nekaj luštnih italijanskih restavracij za pol nižjo ceno kot so tiste okoli Times Squara (in, roko na srce, tam smo tudi najbolje jedli)

0     0

Saška

Gost

Hvala za odgovore

Kakšne pa so kej napitnine? DO zdej s po evropi in aziji dajala tm do 2 eur več ne ...

lp

0     0

astras

Registriran uporabnik

Raziskovalec

saška...

vzami en kufer, druge kupi tam in tudi cote kupi tam verjemi sploh če boš malo raziskala in šla v kak marshalls ali kaj podobnega.. ali pa tudi samo v kakšen outlet village v jerseyu majo full dobrega - recimo jersey shore premium outlet

kar se tiče queensa, je safe, vseeno pa povsod je treba uporabit common sense

kar se tice prevoza, itak s podzemno iz jfk do tam ko bivas.. te pa razumem kako razmisljas, ker prvic sva tudi midva razmisljala podobno.. tukaj bi ti potem priporocam shuttle service, izkusnje (dobre) imam s super shuttle, poceni, fajn fantje.. taxi bo verjetno predrag, po moji oceni od oka nekje od 80-90$

zadnje pa ogledi.. ni pravila, mogoce se najbolj ve google in seznam obiskanosti ob dolocenih urah ampak po moje ni pravila za nobeno znamenitost. ti pa priporocam new your city pass ali kaj podobnega (s slednjim imam vredu izkusnje), kjer imas marsikje prednost pred ostalimi - skip line in pa ponekod free entrance, kar moras drugace, ce nimas tega placati.. ce mislita iti na sorazmerno vse potem predlagam to, nama je ful prav prislo.. have a nice trip

0     0

Moma

Gost

napitnine so od 10% gor. Ponekod si jih kar sami že vračunajo, tudi okoli 15 %. 

Kar se tiče NY City Pass (predhodna objava) pa najprej izračunaj, če se ti splača. Seštej vse vstopnine, ki jih misliš dati, vrednost City Passa, in se odloči. MIslim, da obstaja celo spletna stran, ki ti sama sugerira, glede na tvoj izbor, a se ti pass splača ali ne.

Pa malo lahko tudi sama raziskuješ, ne? Da ti ne bomo vse na dlani prinesli. Predhodni research je sestavni del potovanja... in konec koncev tudi splošne izobrazbe.

0     0

Saska

Gost

Hvala Moma...za vse informacije hehe

0     0

saška

Gost

Hvala za inf.. ..sej raziskujem in planiram že tri mesece ampak me je vseeno zanimali če imate še vi kake izkušnje k ste že bili ..drugače sm rezervirala city pass s 6 atrakciji ( pride res cenej) ter explorer pass s 4 atrakcijami ( lahko si zbereš do 10 atrakcij)

najbolj me je seveda zanimal prevoz letališče jfk do astorie ( Queens)...

lp saša

0     0

astras

Registriran uporabnik

Raziskovalec

ce noces na subway, potem si naročita tole: https://www.supershuttle.com/

lpA

0     0

saška

Gost

ojla...

Astras sm že rezervirala shuttle pr njih...hvala za informacije

lp

1     0

Bojana

Gost

Hey Saška,

midva potujema aprila, pa me par stvari zanima.... Se mi prosim javiš na mail... bezjak.bojana@gmail.com

Lp

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40