Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Vztop v nacionalne parke Zahodne ZDA ceneje

Dodan: 06.03.18 @18:17:30

Jakob

Gost

Zdravo

Aprila potujemo v ZDA (Los Angeles), od kjer želim narediti "standardni" road trip. LA - San Diego - GC - (Lake Powel) - Vegas - Death Valley - Sequia - Yosemite - LA. Pri sekvojah in yosimetah je baje vztopnina 80€ na osebo? 

Slišal sem, da se da vztopnino dobiti tudi bistveno ceneje, kdo ve kje? 

0     0

Deen

Gost

Vsak nacionalni park ima vstopnino, ki pa se ji izogneš, če si nabaviš letno kartico za vstop v nacionalne parke (annual pass). Kartica stane 80$ in velja za vstop v vse nacionalne parke na območju celotnih ZDA, uporabiš jo lahko za vstop enega avtomobila z vsemi potniki, veljavna je pa 1 leto od nakupa. 

Večkrat na tem forumu kdo prodaja svojo rabljeno, ki pa mora imeti prostor še za 1 podpis. Cena rabljene kartice je navadno 35€.

Ceneje jo lahko dobijo tudi seniorji (starejši od 65 let) in pa pripadniki ameriške vojske. Za druge cenejše variante pa še nisem slišal.

0     0

sda

Gost

Tako kot je Deen zgoraj napisal ja!

Ta letna karta (annual pass) velja za vse NACIONALNE parke. Kteri pa so nacionalni parki v ZDA pa lahko najdeš tukaj:

www.nps.gov

Mednje itak spadaja vsi ti znani parki kot so Yosemite, Sequia, Grand Canyon, Death Valley, itd.

State Parke oz parke, ki niso v upravljanju na nacionalni ravni, moraš plačati ločeno npr. Monument Valley (upravljajo ga Navajo indijanci) ali Antelope Canyon.

0     0

Haha

Gost

Vztopnina ne obstaja. Yosemiti tudi ne.

0     0

Haha

Gost

Vstopnina in Yosemite NP*

0     0

Hehe

Gost

Sploh ne razumem... nekdo se spravlja na drago potovanje (ZDA SO drage) in potem hoče šparati na nečem tako obskurnem, kot je 80 USD za vse nacionalne parke....

In NE, cenejša vstopnica (z dvema praznima prostoroma za podpis) ne obstaja. 

0     0

vstopnina

Gost

7 dnevna vstopnina za Yosemite NP stane $30 na vozilo z manj kot 15 potniki

0     0

Renata

Gost

Mi smo bili dva mesca nazaj v ZDA, kjer smo kupili Annual pass za nacionalne parke, ki stane 80€, pa ga sedaj prodajamo za 35€. Kartica izgleda tako, da sta na njej dva prazna prostorčka, kamor se podpišeš in ob vstopu primerjajo podpis s podpisom na tvojem passportu. 

0     0

astras

Registriran uporabnik

Raziskovalec

JANUARJA ste bili tam? je blo mrzlo? kako je sploh pozimi v takšnih parkih kot so Yosemite in okolica? lpa

0     0

freelancer

Registriran uporabnik

Turist

@Renata prosim kontaktiraj me na mail perlenelmare@gmail.com če še nisi prodala letne karte za ameriške nacionalne parke

0     0

Jakob

Gost

Če še kdo prodajo "vztopnico" naj me prosim kontaktira!!

Hvala vsem za odgovore.

"Hehe"; ne razumem zakaj človek ne bi privarčeval, če lahko? Drugič se zadrži bednih komentarjev... 

0     0

Zdaa

Gost

Kakšno je pa kaj vreme septembra/oktobra v parkih Yosemite, Zion, Antelope... Je kje že sneg?

0     0

mustang2006

Registriran uporabnik

Popotnik

tudi jaz kupujem letno vstopnico za nac.parke,če je še na voljo me prosim kontaktiraj na mail:

mlinaricmatjaz4@gmail.com

hvala

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40